top of page
  • Фото автораImperiaHR

Як оцінити кандидата, задавши 4 питання: Проводимо співбесіду по методиці STAR 💫

Для того, щоб оцінити компетенції працівника, багато компаній, і ми у тому числі ( як одну із методик оцінки), використовують методику STAR ⭐️ .


S - situation

T-target

A-action

R-result

Або: ситуація, ціль, дія, результат.🎯

🤹‍♀️Дана методика відноситься до поведінкових інтерв"ю і є дуже простою у використанні.

Як це працює:

🌟Під час співбесіди, Ви просто просите кандидата, розказати про свій досвід, успішні проекти, конкретні ситуації та досягнення☄️. Зважаючи на те, які потрібно визначати компетенції і питання на співбесіді можуть відрізнятися.

⭐️Наприклад, якщо співбесіду проводимо на вакансію менеджера з продажу, то запитуємо: Розкажіть, як Ви виконували поставлені плани продажу? або поділіться своїм найуспішнішим кейсом в продажах( найбільшою сумою продажі), як Ви це зробили? Таким чином, ми аналізуємо компетенцію ( техніка продажу, переговори).

⭐️Далі визначаємо, яка ж задача стояла перед працівником у даній ситуації:

Яка задача стояла перед Вами? або Навіщо Ви це робили?

⭐️Після цього, черга йде за визначенням дії. Тут теж важливо розуміти, що саме ми хочемо визначити або ж, що буде у пріоритеті для конкретної даної вакансії. Наприклад, для менеджера з продажу, важливо мати хороші комунікативні навички. Тоді, ми запитуємо, що робили, коли клієнт не був налаштований на розмову? Як знімали напругу у конфліктній ситуації і т д. Також, хорошою відповіддю не лише на комунікативні навички, а й відразу на знання правил роботи з запереченнями, буде відповідь на питання, що будете робити, якщо клієнт сказав: ( дорого, не маю часу, працюю з іншими і т д).

⭐️Останнім питанням закріплюємо результат: якого результату Ви досягли у даній ситуації? Чи отримали Ви вигоду з цієї ситуації? Опишіть як це виглядало. 🌟🌟🌟

Дана методика допомагає відібрати тих кандидатів, у яких уже є схожий досвід із тими задачами, які необхідно буде виконувати на Вашій посаді.

⭐️Використовуючи такі питання, Ви:

-відразу зрозумієте, хто брехав у резюме.🤫

-відсієте малодосвідчених.🤷‍♀️

-відберете працівників з максимально подібним досвідом.💪 Слід пам"ятати про те, що бажано нотувати відповіді кандидатів. Це дасть змогу не заплутатися при аналізі даних та зорієнтуватися через деякий час про те, як пройшла співбесіда. 💪💪💪 Більше цікавих статтей можна побачити тут: https://www.instagram.com/natalia_kovaleva_hr/ Гарного перегляду!

563 перегляди0 коментарів

Comments


bottom of page